FAQ

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI UN ATBILDES

J: Cik ilgā laikā tiek izgatavots individuālais loks?

A: Atkarībā no izvēlētā loka modeļa un tā brīža noslogotības loka izgatavošana var aizņemt 1-4 mēnešus no pasūtījuma pieņemšanas brīža.

J: Vai ir iespējams  veikt izmaiņas pasūtītajā lokā?

A: Ja loka sagatave jau ir salīmētā, tad tālāk ir iespējams veikt tikai minimālas izmaiņas.  LOKA MODELIS, LOKA SPĒKS, BULTAS ATVILKUMA GARUMS, LOKA GARUMS, LOKĀ IZMANTOTIE MATERIĀLI, LOKS LABROCIM VAI KREILIM ir jāizvēlas uzreiz precīzi, jo tos mainīt pēc sagataves salīmēšanas vai tālākos gatavošanas posmos būs  grūti/ļoti grūti/neiespējami. Katrā ziņā, šādā gadījumā sakontaktējieties ar mani un mēģināsim kopīgi atrisināt problēmu.

J: Kā iegādāties Jūsu produkciju?

A: Iegādāties produktus var divos veidos. Pirmais veids. Nopērciet produktu mājas lapas veikalā, tajā brīdī uz  Jūsu e-pastu atnāks pirkumu apstiprinošs ziņojums un vēlāk es ar Jums sazināšos rakstiski caur e-pastu vai telefoniski, lai apspriestu tālākas pirkuma detaļas, kā, piemēram, loka spēku, atvilkuma garumu, izmantotos materiālus u.c. Otrais veids. Rakstiet mums uz kontaktinformācijā atrodamo e-pasta adresi vai zvaniet uz kontakttālruni un piesakiet pasūtījumu rakstiski vai mutiski.

J: Kā notiek pirkuma apmaksa? Vai ir nepieciešams veikt avansa maksājumu?

A: Samaksu par loku var veikt ar bankas pārskaitījumu pēc iepriekš izrakstīta rēķina, Paypal maksājumu sistēmā pēc atsūtīta maksājuma uzaicinājuma  vai skaidrā naudā ierodoties darbnīcā. Ja loks tiek gatavots individuāli, tad pēc pasūtījuma izdarīšanas ir nepieciešams veikt vismaz 20% no pirkuma summas avansa iemaksu. Pēc šīs iemaksas saņemšanas pasūtījums tiek pilnībā apstiprināts un tiek uzsākta tā izgatavošana.

J: Vai par loku ir nepieciešams kā īpaši rūpēties?

A: Jā, par loku atkarībā no tā konstrukcijas veida (koka vai kompozītmateriālu loks) ir nepieciešams vairāk vai mazāk rūpēties. Loks ir dinamiski darbojoš priekšmets, kura materiāliem  un savienojumiem katrā uzvilciena un šāviena laikā ir jāiztur milzīgas slodzes. Ja loks tiek kādā veidā bojāts, tad materiāli vai to savienojumi var šīs slodzes vairāk nespēt uzņemt un loks salūzt. Sīkāk par loka kopšanu lasiet rakstu sadaļā – Iegādātā loka kopšana.

J: Cik spēcīgu loku vajadzētu iegādāties?

A: Liela kļūda ir iegādāt pārāk spēcīgu loku savai fiziskajai sagatvotībai, ja loks būs par spēcīgu tas neļaus apgūt pareizu šaušanas stāju un tehniku, šaušanas rezultāti būs sliktāki un tas mazinās gūto prieku no loka šaušanas. Pats labākais variants būtu atbraukt līdz mūsu darbnīcai un izmēģināt dažādu spēku lokus un atrast sev piemērotāko. Bet, ja šādas iespējas nav, tad vispārējs ieteikums būtu sievietēm izvēlēties loku ar 20-30 mārciņu atvikuma spēku un vīriešiem ar 30-40 mārciņu atvilkuma spēku un labāk ir nosliekties uz vājāka loka pusi kā spēcīgāka.

J: Kā noteikt bultas atvilkuma garumu?

A: Labākais veids ir atrast loku ar sev piemērotu spēku un atvilkt ar šo loku garu bultu līdz savam enkura punktam un tad palūgt kādam citam, pie ši pilna loka atvilkuma ,uz bultas izdarīt atzīmi pie bultas plauktiņa sākuma loka muguras pusē (loka pusē kas vērsta pret mērķi). Tad bultas atvilkuma garums būs attālums no bultas stiegras gropes dziļākā punkta līdz uz bultas izdarītajai atzīmei. Ja nav loka un/vai bultas, tad vienkāršota atvilkuma garuma noteikšanas metode ir nomērīt attālumu starp izplestu roku rādītājpirkstu galiem un dalīt šo attālumu ar 2,5. Iegūtais rezultāts būs aptuvens bultas atvilkuma garums.

J: Kādu loka modeli labāk izvēlēties?

A: Loka izvēlē var vadīties pēc produkta apraksta, kas ir atrodama pie katra loka modeļa internetveikalā.  Katram loka modelim ir savas priekšrocības un vislabākais variants būtu piemeklēt to pēc loka paredzētā izmantošanas veida, vai tās būs sporta sacensības, medības, 3D – šaušana, vienkārša pašaudīšanās pagalmā, pirkums kādam bērnam vai kas cits..  Protams ka arī loka modeļa izvēlē  lielu lomu spēlē simpātijas pret loka vizuālo izskatu un sajūtas kādas rada šaušana ar šo loku.

J: Kāda ir atšķirība starp stiegru materiāliem?

A: Principā tiek izmantoti divu veidu stiegru materiāli,vieni kas ir polietilēna bāzes materiāli, kā Dakrons B-50, B55 un otri kas ir liela molekulārā svara polietilēna bāzēti materiāli kā FastFLIGHT, Dynema, DynaFLIGHT. Pirmie materiāli ir ievērojami lētāki, bet tie ir smagāki un vairāk stiepjas, kas rezultējas mazākā bultas ātrumā, bet ir saudzīgāki pret loku. Otri materiāli ir dārgāki, mazāk stiepjas, ir vieglāki, izturīgāki, dod lielāku bultas ātrumu, bet var radīt lokam lielāku troksni, vibrācijas un var laika gaitā loku salauzt ja tas nav ticis gatavots, lai šautu ar šāda metriāl stiegrām.

J: Vai es savam lokam varu izmantot stiegru no maz stiepjošiem materiāliem kā, piemēram, FastFLIGHT, DynaFLIGHT u.c.,

A: Ja loka dūrītes ir gatavotas izmantojot tekstolīta materiālu, tad lokam var izmantot šāda materiāla stiegras. Ja, dūrītes ir gatavotas tikai no koka, tad pastāv risks, ka, izmantojot šādas stiegras, tās var nolūzt, sašķelties.

J: Kāda materiāla bultas Jūs ieteiktu (alumīnijs, oglekļa šķiedra, koks)?
A:Šis ir bieži uzdots jautājums, bet uz to nav viennozīmīgas atbildes. Katram bultu materiālam ir savas priekšrocības un trūkumi. Alumīnija bultas ir izturīgas un viendabīgas, bet tās ir viegli saliekt, oglekļa bultas ir daudz izturīgākas par alumīnija bultām, bet ne tik viendabīgas kā alumīnija bultas, koka bultas savukārt būs nepieciešamas, lai piedaloties sacensībās varētu startēt konkrētā loka klasē un tām ir sava vēsturiskā un tradicionālā vērtība.

J: Cik garas bultas izmantot?

A: Neņemot vērā bultas garumu pēc dinamiskās bultas cietības piemeklēšanas, tad bultas garumam būtu jābūt tādam, lai vismaz kādi 2,5cm  no bultas „pārkarātos”pāri bultas plauktiņam pie pilna atvilkuma.  Šādā veidā būs droši ka bulta netiek pārvilkta un tā nokrīt no plauktiņa, ka rezultātā var tikt gūta trauma vai sabojāts inventārs.

J: Cik smagas bultas izmantot?

A: Mēs iesakām neizmantot vieglākas bultas par 9-11 graniem uz katru loka atvilkuma spēku mārciņu. Ja loks ir ar 40 mārciņu spēku,tad  vieglākā bulta ko iesakām izmantot ir 9x40=360 grani (~23,3 grami). Šaujot ar vieglākām bultām lokam tiek radīta lielāka slodze. ( ja tiek šauts ar bultām, kas vieglākas par 8grani uz mārciņu tiek dzēsta loka garantija).